Gdzie mogę nabyć pieluchomajtki

Szybkie zakupy – co i jak – sprawdź: pieluchomajtki

Pieluchomajtki dla aktywnych maluchów

Od pierwszych dni życia zakładamy dzieciom pieluchy. W dzisiejszych czasach są to zazwyczaj pieluchy jednorazowe, chociaż te wielorazowe także mają sporą rzeszę fanów. Niezależnie od tego, jakie pieluchy wybierzemy, najważniejsze by były wygodne dla dziecka. Co zatem zrobić, kiedy maluch staje się bardziej aktywny i pielucha staje się mało komfortowa?

Super Pieluchomajtki zamiast pieluch

Gdy dziecko zaczyna chodzić, często okazuje się, że pieluchy stają się bardzo niewygodne. Maluch niechętnie kładzie się, by je założyć i zapiąć, a w trakcie wierci się i ucieka. To moment, kiedy pieluchy warto zastąpić pieluchomajtkami. Zakłada się je jak majtki, co jest szybkie, wygodne i do zrobienia nawet na placu zabaw czy podczas spaceru.

Pieluchomajtki mają gumkę w pasie, więc w przeciwieństwie do pieluch nie zsuwają się. Można w nich swobodnie bawić się i biegać. Są bardzo chłonne i doskonale sprawdzają się także nocą. Starsze dzieci, które uczą się samodzielności, ale nie są jeszcze gotowe na całkowite odpieluchowanie, mogą same zakładać sobie pieluchomajtki i powoli przestawiać się na majtki oraz korzystanie z toalety.

Jakie pieluchomajtki wybrać?

Wybierając odpowiedni produkt należy przede wszystkim kierować się jego jakością i wielkością. Na opakowaniach nadrukowany jest rozmiar oraz przedział wagowy, w którym powinno mieścić się dziecko, by pieluchomajtki dobrze leżały. Bardzo ważne jest, by pieluchomajtki wykonane były z miękkiego i przewiewnego materiału. Dzięki temu unikniemy zaczerwienień na skórze oraz odparzeń.

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele pieluchomajtek, dlatego warto wypróbować różne, by dobrać dziecku najwygodniejsze i najbardziej przyjazne dla jego skóry. Może się zdarzyć, że maluch potrzebuje większego rozmiaru, niż wynikałoby to z informacji na opakowaniu. Gumka umieszczona w pasie i w pachwinach także może okazać się niezbyt dobrze skrojona na dane dziecko. Nie trzeba wtedy rezygnować zupełnie z pieluchomajtek, ale wypróbować produkty innej firmy.